معرفی برند جگوار | JAGUAR

جگوار(Jaguar) شرکت خودروسازی چند ملیتی است که اولین کارخانه‌اش در بریتانیا افتتاح شد؛ این شرکت در زمینه توسعه، طراحی، تولید و فروش انواع خودرو فعالیت می‌کند و این برند در سال ۱۹۲۲، توسط ویلیام لیونز راه اندازی شد. 

لیونز که امروزه با لقب پدر جگوار شناخته می‌شود، متولد سال ۱۹۰۱ در بلکپول انگلستان بود. طراحی لوگوی جگوار، نام یک پلنگ درنده است که برای این کمپانی مظهر قدرت، سرعت و استقامت می‌باشد. در واقع پلنگ در حال دویدن برای نشان دادن اقبال و حرکت رو به جلوی این برند، انتخاب شده است. بعد از رولزرویس(Rolls-Royce)، لندرور(Land Rover) و جگوار(Jaguar) مشهورترین شرکت خودروسازی بریتانیا در جهان هستند و این برند به تولید مدل‌های لوکس اسپرت، باکیفیت عالی و قیمت منطقی شهرت دارد.


جگوار پس از پایان جنگ جهانی دوم نخستین خودروی خود را با نام (مارک 5) و سریع‌ترین خودروی تولیدی تا آن زمان را به نام (کا120) در همان سال تولید کرد. در دهه ۱۹۶۰ یکی از مشهورترین خودروهای جگوار متولد شد، این خودروی اسپرت در دو گونه کوپه و کانورتیبل، عملکرد فوق‌العاده را با ظاهری بسیار جذاب، در هم آمیخته بود. از دیگر محصولات جگوار میتوان مدل اس و ایکس را نیز نام برد. این شرکت ماشین سازی در زمینه طراحی و ساخت خودروهای لوکس سفارشی سابقه درخشانی دارد و جگوار بارها برای الیزابت دوم، چارلز، شاهزاده ولز و سران سیاسی سایر کشورها، اتومبیل‌های سفارشی تولید کرده ‌است و در سال‌های اخیر نیز اقدام به ساخت خودرو برای نخست‌وزیر بریتانیا کرد.


جگوار اولین عطر برند خود را در سال ۱۹۸۸ برای آقایان تولید و عرضه کرد و بعد از پنج سال محصول زنانه خود را با رایحه گلی به نام (Miss Jaguar) ارائه داد که با توجه به رایحه شگفت انگیز آن ها مورد استقبال زیاد طرفدارانش واقع گردید. عطرهای این برند زیر نظر مجموعه بزرگ و شرکت مادر گروه لالیک "Lalique Group" تولید و عرضه می‌شوند. گروه لالیک مجموعه ایست که در سال ۲۰۰۰ تاسیس شد و برندهای معتبری از جمله:


PParfums Alain Delon ،Bentley ،Lalique Parfum زیر شاخه های این مجموعه بزرگ می‌باشند.


در حال حاضر دفتر مرکزی گروه لالیک واقع در شهر زوریخ در سوییس می‌باشد و سرانجام مجموعه جگوار در سال ۲۰۰۸ به شرکت هندی تاتا موتورز(Tata Motors) فروخته شد.

نمایش 1 تا 41 از 41 (1 صفحه)