معرفی برند هرمس | HERMES

هرمس یا ارمس یک تولید کننده اجناس لوکس در فرانسه که در سال ١٨٣٧ میلادى تاسیس شده است و در زمینه تولید چرم، لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم منزل، عطر، جواهرات، ساعت، اکسسورى و پوشاک فعالیت دارد. این شرکت فرانسوی به عنوان یکی از تولید کنندگان مطرح کالاهای لوکس در دنیا شناخته می‌شود و بارها و بارها در ارزشیابی‌ها ورتبه بندی‌های مختلف‌، جزء با ارزش‌ترین برندهای لاکچری جهان معروف شده است. همچنین در اوایل دهه ١٩٥٠ میلادى لوگو مشهور خود که کالسکه دوک با اسب و جعبه کاغذ نارنجی که به عنوان نمادى از این برند در سراسر جهان می‌باشند را طراحى و ارائه داد.

در حال حاضر نادیه وان کیبولسی مدیر نوآوری شرکت بین المللى هرمس است. دفتر مرکزى شرکت هرمس در خیابان مشهور (فبورگ سن انوره) واقع در پاریس-فرانسه مى‌باشد که این خیابان به عنوان یکی از خیابان‌های لوکس و شیک جهان مشهور است که دلیل این محبوبیت و شهرت حضور بسیارى از خانه‌هاى مد معروف جهان، کاخ الیزه که محل اقامت رئیس جمهور و محل تشکیل جلسات هیت وزیران کشور فرانسه، محل سفارت ایالات متحده در فرانسه، سفارت کانادا، سفارت بریتانیا و گالری‌های هنری متعد مى‌باشند. 


تیری هرمس یا تیه‌ری ارمس (Thierry Hermès) در شهر کرفلد-آلمان به دنیا آمد. پدرش فرانسوی و مادرش آلمانی بود به همین دلیل خانواده او در سال ١٨٢٨ میلادى به فرانسه نقل مکان کردند. در سال ١٨٣٧ تیرى هرمس اولین کارگاه خود را در پاریس تاسیس کرد که به تولید اجناس و خدمات براى اشخاص نجیب زاده و طبقه اشراف اروپا پرداخت وسپس در زمینه تولید دهنه و افسار اسب براى کالسکه‌ها از با کیفیت‌ترین مواد استفاده می‌کرد و براى کیفیت بالا کالاهاى خود در تجارت کالسکه، جوایز متعددی را از جمله جایزه اول در این زمینه کارى در سال ١٨٥٥ میلادى و مجدداً در سال ١٨٧٦ میلادى در نمایشگاه Universelles  در پاریس دریافت نموده است. 


از جمله عطرهای محبوب و پرطرفدار این برند:

Amazone Eau de Fraicheur

Eau de Mandarine Ambrée 

Musc Pallida

Eau d'Orange Douce


ماجراجویی هرمس در زمینه عطر و به کارگیری خلاقیت‌هایش در سال ۱۹۵۱ آغاز شد، که نتیجه همکاری‌اش در آن دوره با ادموند رودنیتسکا خلق رایحه‌ایی بسیار خوش بو به نام "Eau d'Hermès" شد. در سال ۱۹۶۱Jean-René Guerran فرزند نوه‌ی هرمس با طراحی و تولید رایحه‌ایی خاص و بی‌نظیر به نام Émile Hermès  این شرکت را به یک ر‌قیب بزرگ در عرصه تولید عطرهای مدرن قرار داد.

نمایش 1 تا 29 از 29 (1 صفحه)