معرفی برند ورساچه | VERSACE

ورساچه (Versace) نام یک برند افتخار آفرین ایتالیایی است که توسط Gianni Versace تاسیس شده، امروزه برند ورساچه برندی‌ست که محبوب‌ترین سلبریتی‌های هالیوودی با افتخار انواع محصولات آن را (از گردنبند گرفته تا کیف و کفش و محصولاتی آرایشی) مورد استفاده قرار می‌دهند.

جیانی ورساچه در دوم دسامبر سال 1946 به دنیا آمد، محل تولد وی شهر رجیو کالابریا در ایتالیا می‌باشد. او ذاتا استعداد ویژه‌ای در دوخت و طراحی لباس های خاص داشت و جالب است که وی خیاطی را از مادرش آموخت و بعد از تلاش‌های زیادش به این هنر چیره شد، او اولین لباسی که دوخته بود را در مزون مادرش به فروش رساند. در سن 25 سالگی برای یادگیری بیشتر هنر طراحی به پایتخت ایتالیا، شهر میلان سفرکرد مدتی بعد با ارائه دادن طرح هایش موفقیت های زیادی کسب کرد و توانست نام خودش را در لیست طراحان آینده‌دار ثبت کند.

اولین موفقیت جیانی زمانی بود که طرح هایی برای کلکسیون فیوری فیورنتینا که یک کمپانی ایتالیایی در سال 1972 بود فرستاد و از طرح هایش استقبال فراوانی شد و همچنین درسال1975 او به همراه برادر بزرگتر خود santo Versace  مجموعه لباس‌های چرمش را به نمایش گذاشت و خانه ورساچه را راه اندازی کرد. این شرکت در زمینه‌های پوشاک مردانه، زنانه و بچگانه وهمچنین تولید کفش، کیف جواهرات گران‌قیمت و عطر فعالیت دارد. این برند در همان سال‌های اول تولیدش موفقیت های زیادی نصیبش شد بخصوص در زمینه لباس که به غیر از جوایز متعددی که برای این برند در نظر می‌گرفتند، مردم نیز روی خوشی نسبت به این برند نشان می‌دادند. ورساچه پس از عکس العمل خوب مردم  از محصولاتش تصمیم گرفت علاوه بر تولید پوشاک، عطر و ادکلن هم تولید کند در این حوزه هم خیلی خوب توانست یکی از بهترین‌های عطرسازی جهان باشد. جیانی ورساچه در سال1997 مورد اصابت گلوله قرار گرفت و روی پله های خانه خودش توسط  Andrew Cunananکشته شد و به دلیل خود کشی قاتل، دلیل قتل جیانی مشخص نشد. پس از مرگ او خواهر کوچکش دوناتلا ورساچه بعنوان مدیر کمپانی ورساچه، اداره امور را به دست گرفت و با مدیریت درست خود توانست بخوبی از میراث برادرش پاسداری کند. 

یکی از لوگوهای جالب و شگفت انگیز در میان برندهای پوشاک، لوگو ورساچه می‌باشد. تصویر درج شده با خط سفید روی این لوگو مربوط به الهه یونانی به نام"مدوسا" می‌باشد. مدوسا  یکی از افسانه‌های یونانی است که اگر به چشمان کسی نگاه کند، آن فرد تبدیل به سنگ خواهد شد. در واقع جیانی، این لوگو را به این دلیل انتخاب کرد که مدوسا افراد را مجبور می‌کرد که عاشقش شوند و راه باز گشتی برای آنها وجود نداشت.

اولین عطر ورساچه Gianni Versace ویژه بانوان عرضه شد. از جمله بهترین و پرطرفدار‌ترین عطروادکلن‌های این برند: 

Crystal Noir, Versace L'Homme, Bright Crystal, Eros, Versus, Vanitas, Blue Jeans, Versace Pour Femme

اسامی برخی سلبرتی های طرفدار برند ورساچه :


جنیفر لوپز 


مدونا


بریتنی اسپیرز


میلا یوویچ


پاتریک دمبسی


پرنسس دایانا


بیانسه


پنه لوپه کروز


لیدی گاگا


نمایش 1 تا 44 از 53 (2 صفحه)