معرفی برند لالیک | LALIQUE

شرکت لالیک یک برند فرانسوی طراحی شیشه و شیشه سازی می‌باشد که در سال 1888 توسط شیشه ساز و جواهر ساز شاخص"رنه لالیک" تاسیس شد، در اوایل قرن بیستم لالیک بهترین تولیدکننده محصولات شیشه ای اعم از شیشه عطر، گلدان، تندیس و جواهرات بود.


رنه لالیک René Lalique در سال 1860 در فرانسه متولد شد او در سن 12 سالگی بعد از مرگ پدرش کارآموزی خود را در کنار یک زرگر ماهر آغاز کرد وی دوسال از عمرش را صرف کار در طلا سازی و بعد از سال 1876 تحصیلات خود را در دانشگاه هنری sydenham نزدیک شهر لندن ادامه داد او در انگلستان به عنوان یک هنرمند آزاد شروع به کار و در سال 1885 کارگاه خود را در محله گیلین پاریس تاسیس نمود، در سال 1907 لالیک شروع به تولید بطری‌های عطر کرد و اولین شیشه‌سازی خودش را در سال 1909 تاسیس و درطول جنگ جهانی اول به واسطه شیشه‌سازی خود، قطعاتی برای حمایت از نیروهای جنگی تولید می‌کرد او در دهه 1920 و 1930 یکی از مشهورترین شیشه‌سازان جهان بود.


مجموعه برند لالیک در دهه 1920 به سبک هنری گرایش پیدا کرده بود به طوریکه لالیک در آن زمان  ظاهر جواهرات را به شکل حیوانات یا زنان تغییر می‌داد و در سال ۱۹۰۸ عطر ساز معروفFrancois Coty، لالیک را مامور طر‌احی و تولید عطر و ادکلن کرد تا اولین عطر خود را بوجود و مورد معرفی قرار دهد به این ترتیب بود که این دو یک انقلابی در صنعت عطر و ادکلن به وجود آوردند. رنه لاليك در سال 1945 درگذشت و پس از او پسرش Marc Lalique اداره شرکت را به عهده گرفت. از سال 1994 عطرهای لالیک توسط کمپانی عطرسازی art&fragrance تولید شد و این برند تا کنون بیش از 44 عدد عطر و ادکلن وارد بازار کرده است.


از عطر، ادکلن، ادو پرفیوم و ادو تویلت‌های‌ معروف این برند:

 Woody Gold، Encre Noire، Satine،  Amethyst Eclat، Lalique Pour Homme، Lalique 


طراحان و عطرسازان معروفي كه با اين شركت همكاري داشته اند: 

Richard Ibanez, Julie Masse, Alexandra Monet, Sidonie Lancesseur, Anne Flipo, Karine Dubreuil

نمایش 1 تا 44 از 57 (2 صفحه)