معرفی برند دیور | Dior

دیور(Dior) یکی از برندهای فوق العاده و خاص است که امپراتوری طراحی لباس زنانه خود را در سال 1946 آغاز کرد. نام برند دیور برگرفته از نام موسس آن کریستین دیور می‌باشد که او در سال 1946 به فکر تاسیس برند خود بود اما بعد از یک سال این برند به صورت رسمی شکل گرفت. 

کریستین دیور یکی از طراحان معروف لباس‌های زنانه است که در شهر ساحلی واقع در فرانسه به نام گرانویل به دنیا آمد، کریستین از معدود پسران ثروتمندی بود که با استفاده از ثروت پدرش توانست سرمایه بیشتری برای تاسیس برند دیور کسب کند. دیور تا سال1935 وارد حوزه طراحی و مد نشده بود و فقط به صورت متفرقه به آن می‌پرداخت  تا اینکه در همان سال به پاریس برگشت و در پاریس اقدام به فروش طرح‌های اولیه خود کرد، طرح های او برای رابرت پیگرت (طراح لباس نمونه) بسیار جذاب بود و باعث شد تا کریستین دیور را در یک مجموعه فعال طراحی و مد استخدام کند.


در زمان جنگ جهانی دوم دیور برای دفاع از کشورش به جنوب فرانسه رفت و به ارتش خدمت کرد او در سال 1942 ارتش را ترک  و به پاریس برگشت، این بار وی با یک مجموعه معروف تری در حوزه مد و طراحی همکاری کرد و در سالنی به نام لوسین للونگ مشغول به کار شد. در نتیجه با کمک تاجری به نام مارسل بوساک اقدام به تاسیس برند خود کرد، مارسل بوساک فرد ثروتمندی بود و سرمایه ای که به کریستین برای تاسیس خانه مد اختصاص داده، رقم زیادی به حساب نمی‌آمد و همین موضوع باعث شد تا در تصمیمات دیور دخالتی نداشته باشد و به دیور این امکان را داد تا بتواند از توانایی‌های خودش در طراحی استفاده کند و ایده‌هایش را بدون هرگونه مخالفتی در این شرکت اجرا کند.


عطر و ادکلن دیورDior یکی از برند‌های لاکچری در جهان است که ده‌ها هزارکارمند در سراسر جهان برای او کار می‌کنند. این برند فرانسوی در حال حاضر بیش از 160 عطر مختلف را در کارنامه محصولات خودش ثبت کرده است که همه آن‌ها در زمان رونمایی یکی از بهترین ادکلن‌ها به شمار می‌رفتند. کریستین دیور اولین عطر خود را با نام میس دیور (Miss Dior)در سال ۱۹۴۷معرفی کرد که با طراحی و فرمولاسیون منحصر به فردی به بازار آمد؛ موسس برند دیور صنعت عطرسازی را با عطر میس دیور، که به یاد خواهرش کاترین دیور"Catherine Dior" نام گذاری شده بود آغاز کرد. امروزه عطرها و ادکلن‌های متنوع ومختلف دیور سلیقه هر فردی را پوشش می‌دهد وقیمت بسیار بالای این محصولات باعث شده است تا این برند به یک برند لاکچری مبدل شود.


از جمله عطرها، ادکلن‌ها، ادو پرفیوم و ادو تویلتهای محبوب و پرطرفدار این برند:


SAUVAGE، Dior Addict، Poison،Dior Homme، Fahrenheit