معرفی برند شنل | CHANEL

شنل شرکت سهامی خاص کالای لوکس و خانه مد فرانسوی است که در سال ۱۹۰۹ (میلادی) توسط دوزنده‌ای به نام کوکو شانل تأسیس شد. این شرکت امروزه به‌ عنوان یکی از مهم‌ترین موسسه‌های طراحی مد و پوشاک زنانه شناخته می‌شود ولی در زمینهٔ ارائهٔ کالاهای لوکس و گران‌قیمت مانند:  کیف دستی، عطر و لوازم آرایشی هم فعالیت دارد.

گابریل شنل در سال 1883 میلادی در شهر سومور فرانسه در خانواده ای فقیر به دنیا آمد؛ او در نوجوانی مادرش را از دست داد و به یک صومعه سپرده شد. گابریل برای گذراندن زندگی به خیاطی رو آورد و در همین سال‌ها بود که به کوکو معروف شد. دیدگاه کوکو شنل این بود که به جای اشیاء و قطعات باشکوه و جذاب، اقلامی را جایگزین سازد که حس ظرافت و ذوق هنری را منتقل سازند. طراحی‌های او و آثاری که پدیدآورده است اختصاصی به زمان خاصی ندارند و علی‌رغم تغییرات اساسی در نگرش‌ها همراه با سلیقه‌های مردم از نسلی به نسل دیگر سازگار باقی‌مانده‌ است.


 تأثیر فوق العاده‌ی شانل در عرصه مد به حدی بود که نام وی به عنوان تنها فرد فعال در زمینه خیاطی و دوزندگی در فهرست یکصد نفر از مهم‌ترین افراد دنیا در قرن بیستم ثبت گردید. شنل در سال1921 در فرانسه با تولید اولین عطر یعنی CHANEL N°5 به بازار آمد این عطر هنوز هم جز عطرهای پرفروش جهان است.


خانمی که عطر نمیزند آینده ای ندارد"" کوکو شنل معتقد است: 


از جمله بهترین عطرها، ادکلن‌ها، ادوپرفیوم و ادوتویلت‌های زنانه و مردانه این برند:


Coco Mademoiselle 


Chanel Chance


Allure homme sport 


Blue De Chanel 


برند شنل_چنل یکی ازپرفروش ترین و موفق ترین برند های دنیاست که در حال حاضر متعلق به آلن و جرارد ورتایمر، نوه‌های پييِر ورتایمر تنها شریک کوکو شنل در زمان تاسیس این شرکت می‌باشد. دو دفتر مرکزی این برند در نوی سور سن فرانسه و لندن انگلستان وجود دارد.

نمایش 1 تا 42 از 42 (1 صفحه)