معرفی برند BVLGARI | بولگاری

بولگاری Bulgari یک جواهرفروشی مشهور و گران‌قیمت ایتالیایی است که در سال ۱۸۸۴ همراه با فروشگاهی در شهر رم به این صنعت وارد شد. این برند پس از پیشرفت‌هایی که در زمینه جواهرات لوکس داشت به سمت اکسسوری و تولید عطر و هتلداری رفت و برای راه اندازی این حوزه سوتیریوس  از پسرانش کمک گرفت. درحال حاضر برند بولگاری دارای بیش از 300 شعبه فعال درکشورهای مختلف ثروتمند می‌باشد، از بین محصولات این برند جواهراتو اکسسوری و سپس عطرهایش محبوبیت زیادی در بین مردم دارند. 

سوتیریوس وولگاریس (Sotirios Voulgaris) اصلیتی یونانی دارد و در مارس 1857 در روستایی کوچک در رشته کوه pindos پیندوس، در شمال یونان متولد شد. این منطقه از زمان امپراتوری روم به هنر نقره کاری معروف و مشهور بوده است. سوتیریوس نقره کاری را از پدرش یاد گرفت و به صورت حرفه ای سعی در یادگیری آن داشت او در سال 1884 کمپانی BVLGARI را تاسیس کرد و فروشگاه خود را در خیابان معروفی به نام (Via Dei Condotti) یا دی کوندوتی نمایان کرد. بخاطر بازدید توریست‌های ثروتمند بریتانیایی و آمریکایی بولگاری توانست شهرت زیادی پیدا کند وی در سال 1932 در گذشت و میراثش را برای دو پسرش به جا گذاشت. جورجیو بولگاری نیز مانند پدرش در ایده و طراحی‌های خاص بسیار موفق بوده به طوریکه مجله‌های گوناگون او را مورد تمجید قرار میدادند.


این برند در محصولاتش از نماد مار استفاده زیادی می‌کند، در اساطیر مارنماد ویژگی مثبتی مثل تولد دوباره، قدرت، حمایت، ابدیت و فریبندگی می‌باشد که با بدن نرم و پیچ در پیچ این موجود تطابق دارد. در اواخر دهه 1940 بولگاری برای تطابق هرچه بیشتر با نیاز‌های روز بازار از تکنیکی با نام Tubogas الهام گرفته، از تکنیکی رومی که در آن از زنجیرهای تابیده به شیوه ای تزئینی برای ساخت جواهر استفاده می‌کنند. در سال 1967 نوه‌های بولگاری شرکت را در اختیار گرفتند و در دهه 1970 بولگاری فروشگاه‌های خود را در شهرهای نیویورک، ژنو و سوییس افتتاح کرد.


تولید عطرهای این شرکت در سال 1990  اغاز شد و عطر و ادکلن‌های با کیفیت خود را به بازار عرضه کرد. اولین عطر تولید شده توسط این برند عطری زنانه - مردانه به نام:  Eau Parfumee au The Vert است و طراحان و عطر سازانی که با این شرکت همکاری داشته اند:


Alberto Morillas, Jacques Cavallir, Sophia Grojsman, Jean-Claude Ellena, Carlos Benaim, Sophie Labbe, Daniela (Roche) Andrier, Nathalie Lorson and Beatrice Piquet Jean-Claude Ellena 

نمایش 1 تا 44 از 97 (3 صفحه)